۱۵:۴۸ - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیو کالا ( خبرنامه ارگانیک )

خبر ها  

تماس با ما  

صفحه اصلی / محتوای خبر /

بهترین راهنما برای روغن های گیاهی

تاریخ درج خبر : ۱۳۹۴/۰۸/۲۸

گیاهان نه تنها به غذا طعم و شکل میدهند، بلکه منابع غنی آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و خواص دارویی منحصربفرد به شمار می‌روند. حتی برخی گیاهان و ادویه‌جات باعث حفظ وزن متناسب با سلامتی شما و یا کاهش وزن می‌شوند.

 

روغن های گیاهی

 

اغلب اصطلاح گیاهان و ادویه‌جات به جای یکدیگر استعمال می‌شوند، اما با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. گیاهان از برگ گیاهان علفی یا غیرچوبی بدست می‌آیند و در مقادیر بیشتری نسبت به ادویه جات مورد استفاده قرار می‌گیرند. از سوی دیگر، ادویه‌جات از ریشه، گل، میوه، دانه یا پوست گیاه‌هان بدست می‌آیند و بخاطر عطر و طعم بیشترشان در مقایسه با گیاهان، در مقادیر کمتری استفاده می‌شوند. 

گیاهان در شکل های مختلف از جمله برگ های خشک و چای موجود هستند. در این سایت بر روغن های گیاهی تمرکز شده است که می توانید آنها را در منزل تهیه یا از فروشگاههای مواد غذایی بهداشتی خریداری کنید. این روغن ها مزایا و موارد استفاده ی خاص خود از تهیه مواد غذایی گرفته تا درمان پوست و دیگر کاربردهای عملی را دارند. 

روغن های گیاهی مصارف گوناگونی دارند که از این دست می‌توان به کاربرد در آشپزی و کاربرد موضعی اشاره کرد. 

روغن های گیاهی به شکل" اسانس" یا "محلول در روغن دیگر" موجود هستند. برای تهیهی روغنهای اسانسی به مقادیر بالایی مواد گیاهی نیاز است و می بایست  قبل از استفاده به خاطر غلظت بالا رقیق شوند. در مقابل، روغن‌های محلول در روغن دیگر به مواد گیاهی کمی نیاز دارند و نیازی به رقیق سازی آنها نیست. روغن های اسانسی کاربردهای مختلفی دارند که از این قبیل می‌توان به آروماتراپی، ماساژ پوست، افزودن به آب حمام، استفاده در کمپرس و یا سوزاندن آن‌ها در پخش‌کن (دیفیوزر) اشاره کرد. 

بطور کلی استفاده از گیاهان تازه بر انواع فرآوری شده‌ی آنها ارجحیت دارد. مشابه دیگر محصولات غذایی یا بهداشتی، در استعمال روغن های گیاهی نیز باید اعتدال را رعایت نمود و این نکته را بخاطر داشت که آنها جایگزین رژیم متعادل  غذایی نیستند.  زنان باردار باید قبل از مصرف این نوع روغن ها با پزشک معالج خود مشورت کنند. 

لیست روغن‌های گیاهی که در این بخش ارائه شده‌است، راهنمایی است که خواص دارویی و بهداشتی آزمایش شده‌ی آن‌ها در اختیار شما قرار می دهد. شما می‌توانید مصارف کارآمد و مطمئن آن‌ها را در آشپزی، تسکین فشار از طریق آروماتراپی  پس از یک روز طولانی کاری و حتی در مراقبت‌های خانگی و بعنوان یک ضدعفونی کننده‌ی طبیعی بیاموزید. 

 


نظرات کاربران