۱۵:۵۰ - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیو کالا ( خبرنامه ارگانیک )

خبر ها  

تماس با ما  

صفحه اصلی / محتوای خبر /

چای سبز و خواص مفید آن

تاریخ درج خبر : ۱۳۹۴/۱۰/۰۹

چای سبز و خواص مفید آن - خبرنامه بیوکالا - www.biokala.ir

چای سبز و خواص مفید آن
آب خالص یک نوشیدنی ایده آل است، اما چای باکیفیت نیز می‌تواند یک نوشیدنی ارزشمند در کنار آب باشد. چای نه تنها مشابه با آب آب‌رسانی می‌کند و آب از دست رفته را تأمین می‌کند، بلکه چای‌ها خواص دیگری نیز برای سلامت دارد.
چای باکیفیت، خصوصا چای سبز، حاوی آنتی اکسیدان‌های پلی فنل است که بخاطر خواص ضدپیری و پیشگیری از بیماری شناخته شده هستند. پلی فنل‌ها سی درصد وزن برگ خشک چای سبز را تشکیل می‌دهند.
فلاونوئیدها جز گروه پلی فنل ها هستند و حاوی کتچین (یک نوع فنل و آنتی‌اکسیدان طبیعی ومتابولیت ثانویه یک گیاه است) می‌باشند. اپی‌گالوکتاچین-3- گالات (EGCG) موجود در چای سبز یکی از قوی ترین کاتچین هاست و تاثیر مثبتی بر بسیاری از عارضه ها و بیماری ها دارد.
تحقیقات نشان داده اند که پلی فنل‌های چای سبز مانند مسیرهای مولکولی (یک مسیر مولکولی یک سری از فعالیت‌ها بین مولکول‌های درون یک سلول می‌باشد که منجر به تولید یا تغییر مشخصی درون آن سلول می‌شود) عمل میکنند و مانع تولید و پخش سلول های تومور و رشد رگ های خونی تغذیه کننده تومورها می شوند.
EGCG حتی می تواند بعنوان یک عامل ضدتومور و ضدرگ زا (رگ‌زایی در بسیاری از فرآیندهای فیزیولوژیک و پاتولوژیک از جمله رشد تومور دخالت دارد. مهار رگ‌زایی از روش‌های بسیار موثر ضد سرطانی است که به وسیله جودا فولکمن کشف شده‌است.) عمل کرده و بدین ترتیب به تنظیم پاسخ سلولهای تومور به شیمی درمانی کمک کند. همچنین نتایج تحقیقات حاکی از این است که EGCG به واسط توانایش در شل کردن عروق و بهبود گردش خون، در جلوگیری از تصلب شریانها، ترومبوز مغزی، حمله قلبی و سکته مغزی مفید است.

چای سبز فشار خون را به طور طبیعی کاهش می دهد
نتایج برخی مطالعات اخیر نیز مؤبد فواید چای سبز برای سلامت هستند. مروری سیستماتیک بر 25 آزمایش کنترل شده تصادفی، که در ژورنال تغذیه بریتانیایی منتشر شده است، نتیجه گیری کرده است که جذب درازمدت چای سبز به طرز معناداری فشار خون را بهبود می بخشد. به گزارش مجله تایم:
"پس از دو هفته نوشیدن چای سبز، فشار خون سیستولی(بیشینه) تا2.6 mmHg و دیاستولی(کمینه) تا 2.2 mmHg کاهش یافته است. چای سبز بیشترین تأثیر را داشته است و در مرحله بعد چای سیاه مؤثر بوده است.
پیش بینی می شود کاهش 2.6 mmHg فشار خون سیستولی خطر سکته مغزی را تا 8 درصد، مرگ و میر ناشی از بیماری عروق کرونری را تا 5 درصد و مرگ و میر کلی را تا 4 درصد در سطح جامعه کاهش دهد."
بااینکه نمی‌توان دقیقاً ‌شخص کرد که برای بهره گیری از این خواص چه مقدار چای باید نوشید، اما مطالعات بسیاری حاکی از این می‌یاشد که سه الی چهار فنجان در روز ایده‌آل است.
به‌عنوان مثال در مطالعه ای که در سال 2007 انجام گرفته است نشان داده شده است که نوشیدن سه فنجان چای سیاه یا بیشتر در روز خطر ابتلا به بیماری عروق کرونری را کاهش می دهد.
به طرز مشابهی نوشیدن سه الی چهار فنجان چای سبز در روز سلامت قلبی و عروقی را به واسطه شل کردن رگ های خونی و محافظت از آنها در برابر لخته شدن خون بهبود می بخشد.


چای سبز برای مقابله با چاقی، دیابت و آلزایمر مفید است
ترکیبات و مواد مغذی خاصی از یک ذخیره بی نهایت برای سلامت برخوردارند موجود هستند که کاتچین‌ها یکی از آنها هستند. خوشبختانه چای سبز باکیفیت منبعی غنی از از این آنتی اکسیدان‌ها است.
علاوه بر اثرات مفید آن بر سیستم گردش خون، مطالعات قبلی نشان داده‌اند که چای سبز و خصوصاً EGCG تأثیر تنظیم کننده بر متابولیسم چربی و در نتیجه افزایش اکسیداسیون چربی و جلوگیری از چاقی دارد. علاوه بر این می‌تواند عملکرد ورزشی را بهبود بخشد.
طبق مطالعه‌ای که در سال 2010 در باره‌ی ارزیابی پتانسیل EGCG در کاهش وزن صورت گرفته است حاکی از این است که EGCG اکسیداسیون چربی را تا 33 درصد افزایش می‌دهد. همچنین با مهار رشد سلول های چربی و افزایش دفع چربی موجب کاهش وزن می شود. چاقی و دیابت دوشاشوش یکدیگر حرکت می‌کنند و آنچه برای یکی مفید است برای دیگری نیز سودمند است.
درواقع یکی از مطالعات بر روی حیوانات حاکی از اثربخشی یکسان EGCG با آواندیا (داروی دیابت) در موش دیابتی می باشد؛ این یعنی عصاره چای سبز باکیفیت می تواند برای درمان یا پیشگیری از دیابت مفید باشد.
همچنین پژوهشگران دریافته‌اند که چای سبز می تواند عملکرد مغز را تقویت و از تحلیل (افت) مغزی وابسته به سن جلوگیری کند.
به طور خاص، به نظر می‌رسدEGCG تولید پروتئین بتا آمیلوئید، که ممکن است در بستر زمان بیش از حد در مغز انباشته شده و موجب آسیب‌های عصبی و از دست دادن حافظه شود (عارضه‌ای مربوط به بیماری آلزایمر) را کاهش می‌دهد.
در مطالعه ای که در سال 2005 منتشر شده است پژوهشگران EGCG خالص را به موشی که بطور ژنتیکی به آلزایمر مستعد بود تزریق و دریافتند که پلاک مربوط به آلزایمر (تجمع پروئین بتا آمیلوئید) تا 54 درصد در موش کاهش یافت.


سایر مزایای چای سبز برای سلامت
کاتچین های موجود در چای سبز از بدن در برابر آب سیاه و دیگر بیماری‌های چشمی محافظت می‌کنند. دانشمندان در مطالعه‌ای بافت چشم موش هایی که چای سبز نوشیده بودند را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و دریافتند که بافت هایی نظیرعدسی و شبکیه کاتچین‌ها را جذب کرده بودند.
به گفته محققان، فشار اکسیداتیو موجب اختلالات بیولوژیکی نظیر آسیب به DNA و فعال‌سازی آنزیمهای پروتئولیتیک (آنزیم‌هایی هستند که باعث شکسته شدن پروتئین‌ها با زنجیره بلند به تکه‌های کوچک‌تر (پپتیدها) و نهایتاً بخش‌های سازنده آن‌ها، یعنی اسیدهای آمینه می‌شوند) می‌شود که می تواند به آسیب ‌ بافت سلولی و یا اختلال عملکرد آن و در نهایت بیماری‌های چشم منجر شود.
همچنین کاتچین‌های موجود در چای سبز می‌توانند:
• خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش دهند.
• التهاب و درد همراه با آرتریت روماتوئید (RA) را تسکین دهند.
• خطر ابتلا به بیماری های خود ایمنی را کاهش دهند.
• سلامت لثه ها را ارتقا دهند.
• موجب بهبود سیستم هاضمه می‌شوند.
نتایج مطالعه ای که در سال 2008 انجام گرفته است حاکی از این است که پماد گیاهی حاوی عصاره چای سبز در درمان زگیل های تناسلی و مقعدی موثر بوده است. زگیلهای تناسلی و مقعدی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شوند و هنوز درمان مؤثر و ماندگاری ندارند.
محققان بالغ بر 500 بزرگسال مبتلا به زگیل تا 30 عدد را برای دریافت پلاسیبو ("به معنی «من خوب خواهم شد»- به استفاده از روش‌های درمانی صوری و تلقینی گفته می‌شود که می‌تواند با فریب مریض، اثر مثبتی در روند بهبودی وی داشته باشد.) یا پماد حاوی سینکاتچین (یک عصاره استخراج شده از برگ های چای سبز از نوع کاملیا سیننسیس) به دو گروه آزمایشی تقسیم کردند. در گروه سینکاتچین زگیل ها در 57 درصد از بیماران کاملاً محو شدند اما در گروه دیگر 34 درصد بهبودی حاصل شد.


چای سبز باکیفیت، سبز است
از میان انواع بی شمار چای من تعداد معدودی را برای نوشیدن توصیه می‌کنم: چای سبز ماتچا و تولسی (گیاه ادپتوژن - پایداری چرخه فیزیولوژیک و ارتقاء هموستاز یا خودپاداری - قوی که دارای خواص درمانی مهمی است).
بطور کلی چای سبز جز انواع چایهایی است که مورد حداقل فراوری قرار می‌گیرند و به همین دلیل است که حاوی بالاترین مقادیر EGCG می‌باشد. برخلاف دیگر چایها که باید ابتدا آن را بخیسانید چای ماتچا به شکل پودری است که مستقیم می توانید آب را به آن اضافه کنید.
چای ماتچا 100 برابر دیگر چایهای سبز دیگر که به طور عادی دم می‌کشند حاوی EGCG می‌باشد. همچنین چون کل برگ چای را مصرف می‌کنید با نوشیدن یک فنجان چای از حداکثر خواص موجود در آن بهره‌مند خواهید شد.
چای سبز علاوه بر این که منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان است حاوی ویتامین‌های A، D، E، C، B، B5، H،K ، منگنز، و دیگر مواد معدنی مفید مانند روی، کروم، و سلنیوم نیز می‌باشد. یکی از نشانه های بالا بودن کیفیت چای سبز، سبز بودن آن است. اگر رنگ آن به قهوه‌ای می زند احتمالاً اکسید شده است و بسیاری از ترکیبات مفید آن از بین رفته یا آسیب دیده است.
به منظور افزایش خواص چای سبز، یک مقدار آب لیمو به فنجان خود اضافه کنید. تحقیقات نشان داده اند که ویتامین C به طرز معناداری مقدار کاتچین آماده‌ی جذب را افزایش می‌دهد. در واقع آب مرکبات سطوح کاتچین موجود را تا بیش از 5 برابر افزایش داده و بدین ترتیب موجب می‌شود 80 درصد ازکاتچین چای سبز آماده جذب باشد.


چای می تواند بخش ارزشمندی از یک رژیم غذایی سالم باشد
اگر از چای سبز لذت می برید روزانه چند فنجان از آن بنوشید. فقط باید چای سبز را مستقیم (بدون افزودنی) بنوشید. افزودن شکر، شیر یا سایر افزودنی‌ها (به جز آب مرکبات) بسیاری از خواص آن را از بین می برد. باز هم تأکید می کنم EGCG موجود در چای سبز بیشتر از دیگر چایها است و به اعتقاد من، به غیر از آب، چای سبز باکیفیت یکی از مفیدترین نوشیدنی‌هایی است که می‌توانید مصرف کنید.
گزینه عالی بعدی چای تولسی است که سرشار از آنتی اکسیدان می‌باشد. شیمی پیچیده و منحصربفرد این گیاه معطر نیز دارای خواصی است که بسیار بیشتر از دیگر انواع چای است. چای تولسی حاوی صدها ترکیبات مفید موسوم به فیتوکمیکال است (ترکیبات گیاهی غیرمغذی با خواص حفاظتی و ارتقا دهنده ی سلامت). این ترکیبات دارای خواص آنتی اکسیدان، ادپتوژن و تقویت کننده سیستم ایمنی می باشند که می توانند به طرق زیر با استرس مقابله و سلامت عمومی بدن را ارتقاء دهند:
• تقویت سیستم ایمنی بدن
• اثر آرام بخشی و تسکین استرس‌های اتفاقی
• ایجاد یک متابولیسم سالم
• کمک به حفظ سطوح بهینه قند خون
• کمک به نرمال نگه داشتن سطح کلسترول


منبع: دکتر مرکولا --- ترجمه در واحد ترجمه بیوکالا


نظرات کاربران