۱۵:۴۴ - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیو کالا ( خبرنامه ارگانیک )

خبر ها  

تماس با ما  

اخبار مرتبط

یون‌های منفی و مثبت چگونه روی سلامت ما تاثیر می‌گذارند؟ ماسک‌هایی برای درمان آفتاب سوختگی احتمال نجات بیماران با پوست رنگی که به سرطان پوست دچار شده‌اند کم می‌باشد کدام ضد آفتاب برای ما مناسب‌تر است؟ وجود پارابن در بافت های چهل زن مبتلا به سرطان پستان نكات مهم برای انتخاب خميردندان مناسب از خشکی پوست در زمستان رنج می برید؟ در اینجا ما شما را راهنمایی می‌کنیم پارابن‌های سمی نهفته در محصولات حمام 7 چیزی که هرگز نباید در سینما به آنها دست بزنید! گیاه دارچین تقویت کننده قوای جنسی است نقش تغذیه در افسردگی درمان کبد چرب را با این 8 خوردنی سریعتر کنید! برای مقابله با عوارض آلودگی هوا چه بخوریم؟ مواد غذایی ارگانیک واقعا سالم تر هستند! تصفیه هوا با گیاهان خانگی چرا باید از محصولات ارگانیک استفاده کرد؟ غذاهایی که هوش کودکتان را تقویت می‌کنند هشدار در مورد خوردن سیر چینیِ شیمیایی 9 ماده غذایی برای درخشندگی پوست بهینه‌سازی سطوح ویتامین D از سرطان، بیماری قلبی و غیره می‌تواند پیشگیری کند. هفت نشانه‌ی کمبود ویتامین D 8  محصول سمی که نباید به خانه بیاورید + جایگزین های طبیعی

صفحه اصلی / محتوای خبر /

ارتباط کمبود ویتامین D با ناتوانی جنسی

تاریخ درج خبر : ۱۳۹۴/۱۰/۲۳

مطالعه جدیدی بیان می‌کند: مقادیر کم ویتامین D ممکن است با اختلال نعوظی در ارتباط باشد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه، محققان اطلاعات بیش از 3400 مرد امریکایی بالای 20 سالی که بیماری قلبی نداشتند را مورد آنالیز قرار دادند. سی درصد این افراد کمبود ویتامین D داشتند، بدان معنی که میزان "ویتامین آفتابی" آن‌ها کمتر از 20 نانوگرم در هر میلی‌لیتر خون بود. و 16 درصد هم اختلال نعوظی داشتند.
بنابر یافته‌های مطالعه، کمبود ویتامین D در 35 درصد مردان مبتلا به اختلال نعوظی دیده شد. این مقدار در افرادی که اختلال نعوظی نداشتند، 29 درصد بود.

ناتوانی جنسی و کمبود ویتامین D - خبرنامه بیوکالا - www.biokala.ir
محقق راهبر مطالعه، دکتر آرین میکوس، دانشیار پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه جان‌هاپکینز در یک نشست خبری دانشگاهی گفت: «کمبود ویتامین D را به راحتی می‌شود غربالگری کرد و اصلاح آن با اعمال تغییر در سبک زندگی مثل ورزش، تغییرات رژیمی، مکمل‌های ویتامینی و آفتاب‌گرفتن معتدل ممکن است.»
محققان چنین نتیجه گیری کردند که مردانی که به کمبود ویتامین D دچارند در قیاس با آنها که کمبود ندارند، 32 درصد بیشتر احتمال دارد که به ناتوانی جنسی مبتلا شوند. این ارتباط حتی وقتی که مؤلفان مطالعه، دیگر عوامل مرتبط با اختلال نعوظی مثل نوشیدن الکل، سیگار، دیابت، فشار خون بالا، التهاب و داروهای خاص را به حساب آوردند، پایدار ماند.
محققان تأکید کردند که یافته‌هایشان مشاهده‌ای است و علت و معلول را مشخص نمی‌کند. به گفته آنها برای فهمیدن اینکه آیا پیوند مستقیمی بین ویتامین D پایین و اختلال نعوظی وجود دارد یا نه، به تحقیق بیشتر نیاز است. به گفته آنها، اگر چنین ارتباطی وجود داشته باشد، به روی‌کردهای درمانی جدید خواهد انجامید.

منبع: سلامت نیوز


نظرات کاربران