۱۵:۵۰ - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیو کالا ( خبرنامه ارگانیک )

خبر ها  

تماس با ما  

صفحه اصلی / محتوای خبر /

آیا تجربه ناگوار تجاری سازی برنج طلایی دستکاری شده ژنتیکی در ایران تکرار می شود؟

تاریخ درج خبر : ۱۳۹۴/۱۱/۱۰

سلامت نیوز: برنج طلایی یا Golden Rice برنجی است که جهت تولید مقادیر بالای بتاکارتن به‌عنوان منبع غنی برای ویتامین A، دستکاری ژنتیکی شده است.

به گزارش سلامت نیوز در تحقیقی که در سپتامبر 2012 در مجله AJCN1 چاپ شد، ویتامین A موجود در بتاکاروتنِ برنج طلایی (Golden Rice) با بتاکاروتنِ موجود در روغن خالص اسفناج (به عنوان منبع غنی از ویتامین A ) بر روی 68 کودک چینی در محدوده سنی 6 الی 8 سال مورد مقایسه قرار گرفت. پژوهشگران ادعا کردند که مقادیر موثرتری ویتامین A در برنج طلایی تولید می‌شود.

در این تحقیق کودکان به صورت تصادفی با جیره غذایی برنج طلایی (Golden Rice) و یا ویتامین A خالص (استخراج شده از روغن اسفناج) تغذیه شدند. نتیجه تحقیق نشان داد: "بتاکاروتن موجود در برنج طلایی (Golden Rice) اثری یکسان با بتاکاروتن خالص موجود در روغن اسفناج دارد. یک کاسه حاوی 100 الی 150 گرم برنج طلایی پخته شده (یا 50 گرم دانه برنج) می تواند حدود 60% نیاز مصرفی تغذیه کودکان 6 الی 8 ساله چینی را تأمین کند."

مقاله فوق که در تاریخ سپتامبر 2012 منتشر شده بود به دلایل زیر توسط مجله AJCN، مسترد گردیده است:

1 - این پژوهش بدون نظارت یک کمیته اخلاق محلی در استان هونان چین انجام شده باشد! زیرا آزمایش‌ها می‌بایست با دستورالعمل‌های مؤسسه ملی بهداشت مطابقت داشته باشد.

2 - نویسندگان مقاله بدون اخذ رضایت والدین کودکان شرکت کننده در این پروژه، اقدام به آزمایش‌ها نمودند.

3 - دو نفر از افراد مشارکت داده شده در این مطالعه واجد شرایط خاص بوده‌اند.

4 - کودکان با رژیم غذایی حاوی مواد چرب و پروتئین بالا تغذیه شده بودند، که هردوی اینها به طور مصنوعی میزان جذب ویتامین A را افزایش می دهند! زیرا این این ویتامین محلول در چربی است. وعده‌های غذایی این کودکان شامل 20% چربی بود که در وعده‌های غذایی متشکل از گوشت خوک، همچنین تغذیه تخم مرغ، اسفناج و سوپ گوجه فرنگی بود. بنابراین آزمایش‌های انجام شده به هیچ وجه وجود مقادیر بالای ویتامین A در برنج طلایی را اثبات نمی‌کند.

در حکم دادگاه عالی ماساچوست امریکا آمده است است که بنا بر موارد فوق علاوه مجازات محققینی که از کودکان سوء استفاده نمودند، استفاده از روشهای غیر اخلاقی را جهت تجاری سازی برنج طلایی محکوم کرد.

با توجه به اظهارات دولتمردان ایرانی، تولید برنج‌های غنی شده به آهن و همچنین ویتامین A در برنامه‌ی یکی از شرکت‌های دانش بنیان و مراکز پژوهشی کشور قرار دارد.

 بنابر گزارش ایسنا در تاریخ 5 بهمن، یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید برنج غنی شده به عنصر آهن شده است و منتظر حمایت های دولتی جهت تجاری سازی می باشد.

تجربه تلخ تجاری سازی برنج طلایی نشان می‌دهد که بر خلاف نظر بسیاری از محققین عزیز کشورمان، گیاه حاصل از هر عملیات انتقال ژن یا ایده پردازی مهندسین ژنتیک لزوماً نباید تجاری شود و در سفره مردم قرار گیرد.

متأسفانه استفاده ابزاری از کودکان و ترفندهای آزمایشگاهی و تغذیه‌ای جهت دستیابی به نتایج مورد انتظار نشان از ارجحیت سود تجاری بر سلامت محصولات تراریخته دارد. این سئوال پیش می‌آید که اگر در ارزیابی محصولات تراریخته کشورمان نیز چنین سوء استفاده هایی رخ داده باشد، چه کسی مسئول خواهد بود؟

مراجعه به منابع نشان می‌دهد که گروهی در سلامت و تأثیر گذاری برنج طلایی بر اقتصاد جهان و رفع گرسنگی به قدری اطمینان داشتند که آن را شایسته دریافت جایزه نوبل می‌دانستند.

امید است مسئولین کشور در افزایش نظارت بر طرح‌های مهندسی ژنتیک و راستی آزمایی ادعاهای مبتکرین کشور کوشاتر باشند تا عوارض مشابهی را در ایران عزیزمان شاهد نباشیم.

  

منبع: سلامت نیوز

 

1 - American Journal of Clinical Nutrition


نظرات کاربران