۱۵:۵۰ - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیو کالا ( خبرنامه ارگانیک )

خبر ها  

تماس با ما  

اخبار مرتبط

یون‌های منفی و مثبت چگونه روی سلامت ما تاثیر می‌گذارند؟ ماسک‌هایی برای درمان آفتاب سوختگی احتمال نجات بیماران با پوست رنگی که به سرطان پوست دچار شده‌اند کم می‌باشد کدام ضد آفتاب برای ما مناسب‌تر است؟ وجود پارابن در بافت های چهل زن مبتلا به سرطان پستان نكات مهم برای انتخاب خميردندان مناسب از خشکی پوست در زمستان رنج می برید؟ در اینجا ما شما را راهنمایی می‌کنیم 7 چیزی که هرگز نباید در سینما به آنها دست بزنید! ارتباط کمبود ویتامین D با ناتوانی جنسی گیاه دارچین تقویت کننده قوای جنسی است نقش تغذیه در افسردگی درمان کبد چرب را با این 8 خوردنی سریعتر کنید! برای مقابله با عوارض آلودگی هوا چه بخوریم؟ مواد غذایی ارگانیک واقعا سالم تر هستند! تصفیه هوا با گیاهان خانگی چرا باید از محصولات ارگانیک استفاده کرد؟ غذاهایی که هوش کودکتان را تقویت می‌کنند هشدار در مورد خوردن سیر چینیِ شیمیایی 9 ماده غذایی برای درخشندگی پوست بهینه‌سازی سطوح ویتامین D از سرطان، بیماری قلبی و غیره می‌تواند پیشگیری کند. هفت نشانه‌ی کمبود ویتامین D 8  محصول سمی که نباید به خانه بیاورید + جایگزین های طبیعی

صفحه اصلی / محتوای خبر /

پارابن‌های سمی نهفته در محصولات حمام

تاریخ درج خبر : ۱۳۹۴/۱۱/۱۵

به قلم دکتر مرکولا: به گزارش کارگروه محیط زیست از بین 7500 محصول آرایشی و بهداشتی تنها 28 قلم از آن‌ها از لحاظ ایمنی مواد تشکیل دهنده مورد آزمایش کامل قرار گرفته‌اند.

پارابن - مواد شیمیایی سمی - خبرنامه بیوکالا -www.biokala.ir
اگر نگران مواد شیمیایی مضر نهفته در محصولات آرایشی و بهداشتی هستید مقاله عالی نوشته شده توسط Colleen Huber که به زودی ترجمه بخشی از آن در مقاله‌ای تحت عنوان "بر اساس یک مطالعه‌ی جدید مواد سمی اصلی را در خیلی از لوازم آرایشی یافته شده‌است" را مطالعه کنید. او در این مقاله به پارابنها پرداخته است اما توصیه کرده است به منظور کاهش خطر ابتلا به سرطان تا حد ممکن از محصولات مصنوعی اجتناب شود.
باید اذغان کرد که هر چیزی به پوستتان می‌زنید جذب خونتان شده و می‌تواندآسیب‌های جدی به بدنتان وارد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سمیّت محصولات آرایشی توصیه می‌کنم به
" “EWG's1 extensive Skin Deep2 report مراجعه کنید. برای حفظ سلامت پوست خود از محصولات طبیعی آرایشی و بهداشتی از قبیل شامپو، خمیر دندان، ضد عرق و لوازم آرایشی استفاده کنید.
برخی از توصیه‌های عالی Colleen Huber برای استفاده از محصولات طبیعی و سالم‌تر عبارتند از:
دئودورانت: مخلوط اندکی جوش شیرین با آب دئودورانت خوبی برای مصرف همه‌روزه است. بنده همچنین آب و صابون معمولی را به هم اضافه می‌کنم وگزینه مناسبی می‌باشد.
شامپو و صابون: صابون‌های پاک کننده و غیر شیمیایی در بسیاری از فروشگاه‌های مواد غذایی بهداشتی یافت می‌شوند. به منظور کیفیت بهتر می‌توانید روغن رزماری نیز به آن‌ها اضافه کنید.
نرم کننده پوست: مالیدن روغن زیتون داخل سوراخهای بینی از خشکی و سفت شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

منبع دکتر مرکولا

1 - EWG مخفف Environmental Working Group به معنی کارگروه محیط زیست می باشد. EWG یک سازمان محیط زیستی در امریکا است که فعالیت‌های آن در زمینه‌ی تحقیق، بررسی و وکالت در مورد مواد شمیایی سمی، پرداخت اعانه‌های کشاورزی، زمین‌های عمومی و پاسخدهی سازمانی می‌باشد. این سازمان یک NGO است که آرمان و هدفش "استفاده از اطلاعات همگانی برای حفاظت از سلامت جامعه و محیط زیست می‌باشد "

2 - Skin Deep یک پایگاه داده برای ایمنی محصولات آرایشی بهداشتی می‌باشد که مواد اولیه بیش از 79000 محصول را در مقابل 50 ماده سمی قرار داده‌است و آنها را مرتبط ساخته است. به این ترتیب مصرف کنندگان با جستجوی مواد اولیه محصولی که خریداری کرده‌اند، می‌توانند از ایمنی و یا خطرناک بودن آن آگاه شوند.


نظرات کاربران