۱۵:۴۵ - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیو کالا ( خبرنامه ارگانیک )

خبر ها  

تماس با ما  

اخبار مرتبط

یون‌های منفی و مثبت چگونه روی سلامت ما تاثیر می‌گذارند؟ ماسک‌هایی برای درمان آفتاب سوختگی احتمال نجات بیماران با پوست رنگی که به سرطان پوست دچار شده‌اند کم می‌باشد کدام ضد آفتاب برای ما مناسب‌تر است؟ نكات مهم برای انتخاب خميردندان مناسب از خشکی پوست در زمستان رنج می برید؟ در اینجا ما شما را راهنمایی می‌کنیم پارابن‌های سمی نهفته در محصولات حمام 7 چیزی که هرگز نباید در سینما به آنها دست بزنید! ارتباط کمبود ویتامین D با ناتوانی جنسی گیاه دارچین تقویت کننده قوای جنسی است نقش تغذیه در افسردگی درمان کبد چرب را با این 8 خوردنی سریعتر کنید! برای مقابله با عوارض آلودگی هوا چه بخوریم؟ مواد غذایی ارگانیک واقعا سالم تر هستند! تصفیه هوا با گیاهان خانگی چرا باید از محصولات ارگانیک استفاده کرد؟ غذاهایی که هوش کودکتان را تقویت می‌کنند هشدار در مورد خوردن سیر چینیِ شیمیایی 9 ماده غذایی برای درخشندگی پوست بهینه‌سازی سطوح ویتامین D از سرطان، بیماری قلبی و غیره می‌تواند پیشگیری کند. هفت نشانه‌ی کمبود ویتامین D 8  محصول سمی که نباید به خانه بیاورید + جایگزین های طبیعی

صفحه اصلی / محتوای خبر /

وجود پارابن در بافت های چهل زن مبتلا به سرطان پستان

تاریخ درج خبر : ۱۳۹۴/۱۲/۱۹

در پژوهش جدیدی وجود استرهای پارابن را در 99 درصد از نمونه بافت‌های سرطان پستان شناسایی شده است. در این تحقیق 40 زن مبتلا به سرطان پستان که تحت درمان بودند مورد آزمایش قرار گرفتند و نتایج حاکی از وجود پنج استر مختلف در 60 درصد از موارد بود.
پارابن‌ها مواد شیمیایی با خواص شبه-استروژن هستند، و استروژن یکی از هورمون‌هایی است که در سرطان سینه نقش دارد. در این تحقیق به موارد زیر اشاره شده است:
"تنوع چشمگیری در هر یک از استرهای پارابن، موقعیت مکانی آن‌ها در یک پستان و مکان‌های مشابه آن‌ها در پستان‌های مختلف مشاهده شد.
بطور متوسط n-پروپیل پارابن و متیل پارابن (به نانوگرم) در هرگرم بافت در بین 160 نمونه بافت دارای بیشترین مقادیر بودند؛ اما سطوح n-بوتیل پارابن، اتیل پارابن و ایزوبوتیل پارابن پایین تر بود... منبع پارابن قابل شناسایی نیست اما در بافت 7 نفر از این چهل نفر که هرگز در طول عمر خود از لوازم آرایشی بهداشتی زیربغل (مام‌ها و اسپری‌های دئودرانت) استفاده نکرده‌اند نیز این ماده شناسایی شده است."

منابع و خطرات پارابن ها
دئودورانت‌ها و ضدعرق‌ها از منابع مهم پارابن به شمار می‌روند؛ امّا این واقعیت که پارابن‌ها حتی در بافت پستان افرادی که ظاهراً هرگز از این مواد استفاده نکرده‌اند نیز مشاهده شده است نشان می‌دهد که این مواد شیمیایی، صرف نظر از اینکه به چه محصولاتی افزوده می‌شوند، در بافت پستان تجمع می‌کنند.
باید اذعان کرد که طبق نتایج این تحقیق، هر ماده ای که روی پوست خود استفاده می‌کنید جذب بدنتان می‌شود و می‌تواند در درازمدت آسیب‌های جدّی به بدنتان وارد کند.
(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سمیّت بالقوه لوازم آرایشی خود، توصیه می‌کنم به EWG extensive Skin Deep Report. مراجعه کنید). پارابن‌ها از رشد باکتری‌ها، مخمر و کپک‌ها جلوگیری کرده و به عنوان نگهدارنده استفاده می‌شوند. پارابن‌ها روی برچسب های لوازم آرایشی تحت عناوین زیر ذکر می شوند:
• متیل پارابن (Methyl paraben)
• پروپیل پارابن (Propyl paraben)
• ایزوبوتیل پارابن (Isobutyl paraben)
• اتیل پارابن (Ethyl paraben)
• بوتیل پارابن (Butyl paraben)
• E216
لازم به ذکر است که در مقالهی منتشر شده دزر سایت بیوکالا تحت عنوان "پارابن‌های سمّی نهفته در محصولات حمام"توضیحات مختصری در مورد EWG و Skindeep داده شده‌است. در آینده‌ی نزدیک توضیحات تکمیلی در این راستا ارائه خواهد شد.
این مواد شیمیایی معمولاً در محصولات زیر بکار می روند:
• دئودورانت‌ها و ضدعرق‌ها
• شامپوها و نرم کننده‌ها
• ژل اصلاح
• خمیردندان
• لوسیون‌ها و ضدآفتاب‌ها
• محصولات آرایشی
• داروها
تحقیقات نشان داده‌اند که پارابن‌ها دارای خواص شبه-استروژن می‌باشند که می‌توانند منجر به کاهش توده عضلانی، ذخیره چربی اضافی و رشد پستان مردها1 شوند. مطالعات دیگری نیز حاکی از وجود رابطه بین پارابن‌ها و سرطان پستان می‌باشند. گزارش سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده (EPA) حاکی از وجود رابطه بین متیل پارابن و اختلالات متابولیک، رشد و نمو، هورمونی و عصبی و همچنین سرطان‌های مختلف می‌باشد.
راه‌های اجتناب از برخی مقصر‌های رایج
اجتناب از پارابن‌ها و سایر مواد شیمیایی مضّر مستلزم این است که خواننده‌ای مشتاق برای چسب‌ها باشید! مراقب باشید که محصولاتی که مدعی برچسب‌های "تمام طبیعی" هستند نیز ممکن است حاوی مواد شیمیایی مضر از جمله پارابن‌ها باشند؛ بنابراین حتماً لیست مواد تشکیل دهنده آن‌ها را چک کنید. یا اینکه خودتان محصولات مراقبت شخصی را درست کنید. در بسیاری از موارد این کار خیلی آسان‌تر از آن است که فکر می‌کنید.
مایکل دیجانگ طرفدار محیط زیست و نویسنده کتاب های "زندگی سبز" کتابی تحت عنوان درمان‌های پاک دارد که پر از مواد درمانی طبیعی، آسان و مقرون به ‌ی است که می توانید برای درمان بیماری های عادی با اقلامی که در یخچال و خانه خود دارید آن‌ها را تهیه کنید.
می‌توانید دئودورانت ها را به کلی حذف و از آب و صابون معمولی استفاده کنید. برای از بین بردن بوی بدن از مخلوط جوش شیرین با آب استفاده نمایید.
مراقب گروه جدیدی از استروژن‌های سرطان زا باشید
تحقیقات اخیر وجود گروه جدیدی از مواد سرطان‌زا را اثبات کرده‌اند که قبلا ناشناخته بوده‌اند و در هزاران محصولات مصرفی یافت می‌شوند. برخی از آن‌ها حتی تحت عنوان مواد مغذی به مکمل‌ها و موادغذایی افزوده می‌شوند. این ترکیبات شبه-استروژن، فلزات هستند.
آری، اثبات شده است که طیف گسترده‌ای از فلزات به عنوان " متالو استروژن "عمل کرده و با افزودن به بار استروژنی پستان انسان، موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان می‌شوند. فلزات زیر می‌توانند با گیرنده‌های استروژن سلولی پیوند برقرار کرده و خواص استروژن‌های فیزیولوژیکی از خود نشان دهند:
آلومینیوم، آنتیموان، باریم، کادمیوم، کروم، کبالت، مس، سرب، جیوه، نیکل، قلع، وانادات (در شیمی، وانادات ترکیبی است که شامل اکسید وانادیم و معمولاً با بالاترین درجه‌ی اکسیداسیون می‌باشد.)، سلنیت) یک کانی شفاف، بی‌رنگ تا کم‌رنگ و نرم است که یک نوع بلورین از سنگ گچ به‌شمار می‌آید.)، آرسنیت (از مجموعه‌ی‌کانی‌هایی است که تقریباً ۱۰۰% آن آرسنیک است همراه با کمیSb ,Se ,Ni)
به نقل از GreenMedInfo:
"قرار گرفتن در معرض سلنیت سدیم (و سلنات سدیم) به سختی اجتناب ناپذیر است چراکه این ماده به‌عنوان منبع اصلی مکمل سلنیوم در ویتامین‌ها، مواد غذایی و نوشیدنی‌های بازاری و غیره بکار می‌رود. این قضیه درمورد انواع کروم، مس، نیکل، قلع و و وانادیوم غیرآلی که روی برچسب بسیاری از مولتی ویتامین‌های بازاری مشاهده می‌کنید نیز صدق می‌کند. ضد عرق‌های بر پایه آلومینیوم نیز یکی دیگر از منابع متالواستروژن هستند که میلیون‌ها مصرف کننده روزانه در معرض آن قرار می‌گیرند. "
ارتباط کادمیوم با افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان
مطالعه‌ای که اخیرا در مجله Cancer Research منتشر شده است نشان می دهد که زنانی که رژیم غذایی‌شان حاوی سطوح بالاتری از کادمیوم است بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان قرار دارند.
کادمیوم یک فلز سنگین است که همانطور که در لیست فوق مشاهده کردید سالهاست سرطان‌زایی آن اثبات شده است  و می‌تواند با گیرنده های استروژن پیوند برقرار کرده و خواص هورمون استروژن زنانه از خود نشان دهد. در این تحقیق نشان داده شده است که از بین 56000 زن، زنانی که بالاترین میزان جذب کادمیوم را داشتند 21 درصد بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به سرطان پستان قرار داشتند.
کادمیوم از طریق کودهای شیمیایی یا فاضلاب ها وارد مزارع و محصولات کشاورزی می‌شود. سیب زمینی و غلات سبوس‌دار از منابع  اصلی کادمیوم به شمار می‌روند، اما این ماده در آلودگی هوای ناشی از سوخت‌های فسیلی نیز وجود دارد و قابل استنشاق است. به نقل از لس آنجلس تایمز:
"مطالعات انجام گرفته روی جوامع بزرگ انسانی حاکی از این است که مواد شیمیایی زیست محیطیِ دارای خواص شبه-استروژن زنانه می‌توانند موجب خطر ابتلا به انواع سرطان های خاص نظیر سرطان سینه و رحم شوند. سه ماه قبل از انتشار این یافته، محققان  Institute of Medicine  - یک مؤسسه ی معتبر با محققان پزشکی و زیست شناسی پزشکی مستقل است - مجموعه‌ای از عوامل دیگری که در این زمینه دخیل بوده و اکثراً توسط زنان قابل کنترل هستند را منتشر کرده بودند که در بین آن‌ها چاقی و درمان جایگزینی هورمون بهعنوان مهم‌ترین عوامل خطر ابتلا به سرطان پستان ذکر شده بودند. "
این محققان به گزارش "سرطان پستان و محیط زیست: رویکردی مبتنی بر روش زندگی" که دسامبر سال 2011 توسط Institute of Medicine منتشر شده بود استناد کرده اند. در این گزارش اثرات زیست محیطی بر خطر ابتلا به سرطان سینه مورد بحث قرار گرفته‌است.
از آن‌جا که در گزارش مذکور به نیاز به بررسی هرچه بیشتر نقش سموم زیست محیطی در ابتلا به سرطان پستان اذعان شده است، این گزارش را می‌توان  گامی در مسیر صحیح دانست. این مساله حائز اهمیت است چراکه به رغم این‌که افراد همه تلاش خود را درجهت اجتناب از مواد شیمیایی مضر بکار می‌گیرند، اما اگر می‌خواهیم واقعاً با افزایش انواع سرطان مبارزه کنیم باید مواد شیمیایی مرتبط با سرطان از قبیل محصولات مصرفی، تولیدی، و دیگر منابع حاوی این مواد شیمیایی را حذف کنیم. به‌علاوه، در گزارش Institute of Medicine تابش یونیزه کننده یکی از عوامل موثر بر سرطان پستان ذکر شده است که در ماموگرافی نیز وجود دارد.
 Institute of Medicine تابش یونیزه کننده یکی از عوامل موثر بر سرطان پستان ذکر شده است که در ماموگرافی نیز وجود دارد.
آیا مضرات ماموگرافی بیشتر از مزایای آن است؟
در ماموگرام ها، زن در معرض اشعه‌ای قرار می‌گیرد که 1000 برابر قوی تر از اشعه ایکس قفسه سینه است که به عنوان افزایش دهنده خطر ابتلا به سرطان پستان شناخته شده است. همچنین در ماموگرافی، سینه محکم (و اغلب بطور دردناک) فشرده می‌شود که این نیز می‌تواند به گسترش کشنده‌ی سلولهای سرطانی (اگر وجود داشته باشند) منجر شود.
اوایل سال 2012 Nordic Cochrane Collaboration گزارشی مبنی بر این‌که معایب غربالگری ماموگرافی بیشتر از مزایای آن است منتشر کرد. بهتر است همه زنان بروشور آموزنده غربالگری سرطان پستان با ماموگرافی را مطالعه نمایند. از آن تحریک آمیزتر کتاب جدیدی است که تحت "عنوان ماموگرافی، غربالگری: حقیقت، دروغ و بحث" توسط Peter C. Gøtzsche استاد مرکز تحقیقات بالینی و پزشک ارشد و مدیر تحلیل Nordic Cochrane Centre نوشته شده است.
در اولین پاراگراف آن آمده است:
"کارامدترین روش کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان اجتناب از غربالگری است. "
گرچه ممکن است این جمله برای برخی‌ها تکان دهنده باشد اما داده‌های موجود مؤید آن هستند. به گزارش Cochrane Collaboration، از هر 2000 زنی که طی یک دوره 10 ساله از آن‌ها خواسته شده بود در غربالگری شرکت کنند فقط 1 نفر زندگی‌اش طولانی‌تر شد. در همین حال، در 10 زن سالم سرطان پستان از طریق ماموگرافی به غلط تشخیص داده شد و بی جهت تحت درمان قرار گرفتند. بهعلاوه، بیش از 200 زن ماه‌ها درگیر تشویش روانی ناشی از مثبت‌های کاذب بودند.
صنعت سرطان مملو از فساد است...
اطلاعات قانع کننده‌ای مبنی بر اینکه کنگره روی ماموگرافی سرپوش می‌گذارد موجود هستند. در سال 1974 Malcolm C. Pike استاد دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به مؤسسه ملی سرطان هشدار داد تعدادی از متخصصان دریافته‌اند بطور مداوم قرار دادن زنان زیر 50 سال تحت ماموگرام غیراخلاقی است. دکتر ساموئل اپستین در سال 1990 درباره خطرات ماموگرافی اینگونه هشدار داده است:
"قبل از یائسگی، پستان به اشعه بسیار حساس است و هر یک بار قرارگرفتن در معرض اشعه خطر ابتلا به سرطان پستان را تا 1 درصد افزایش می‌دهد؛ همچنین خطر ابتلای هر یک از پستان‌ها به سرطان طی یک دهه غربالگری تا ده درصد تجمعی افزایش می‌یابد. حساسیت بالای پستان به سرطان ناشی از اشعه خصوصاً در زنان جوان تا سال 1970 مشخص شده بود. بااین وجود، بعد از آن 300000 زنان با دوزهای چنان بالایی از اشعه ایکس تحت غربالگری قرار گرفتند که در زنان 40 تا 50 ساله‌ای که سالانه تحت ماموگرافی قرار گرفته بودند خطر ابتلا به سرطان پستان تا 20 درصد افزایش یافت."
به رغم همه شواهدی که برعلیه کاربرد مداوم ماموگرافی بوده‌اند، همچنان ماموگرافی به عنوان استراتژی شماره یک پیشگیری از سرطان پستان در زنان بالای 40 سال توصیه می‌شود. شواهد نگران کننده ای مبنی بر سهل انگاری سازمان غذا و داروی آمریکا در تأیید تعدادی از دستگاه‌های تشخیص سرطان موجود هستند. اخیراً نیز مشخص شده‌است که افشاگران فعالیت‌های غیرقانونی درون سازمانی که به مدت دو سال بطور مخفیانه بر سازمان نظارت می کرده‌اند در دفتر بررسی دستگاه‌های پزشکی از جمله دستگاه‌های تشخیص سرطان نیز فعالیت داشته‌اند. کارکنان این سازمان به کنگره هشدار داده بوده‌اند که این سازمان دستگاه‌هایی را تأیید کرده است که خطرات غیرقابل قبولی برای بیماران دارند.
جفری شورن مدیر مرکز دستگاه و سلامت رادیولوژیک سازمان غذا و دارو امریکا مکرراً با این ادعا که کارکنان این مرکز اطلاعاتی را افشا کرده‌اند که صداقت و رسالت سازمان غذا و دارو امریکا را زیرسؤال برده است سعی در اقدام علیه آن‌ها داشته‌است. شرون مسئول نظارت بر پرکردن دندان با جیوه که متقلبانه پرکردن نقره ای نامیده شده است نیز می‌باشد. او وعده داده بود که تا پایان 2011 اعلامیه‌ای پیرامون آمالگام دندان2 منتشر می‌کند، اما درست قبل از پایان سال کاری، آژانس اعلام کرد که هیچ اعلامیه‌ای در راه نیست نه در سال 2011 و نه احتمالاً هیچ وقت دیگر.
آقای شورن بارها و بارها وفاداری‌اش را به منافع صنعت نشان داده است نه به بهداشت و سلامت عمومی. هرچند او تنها کسی نیست که این موضع را اتخاذ کرده است. در سال 2009 تعداد نامعلومی از کارکنان سازمان غذا و دارو امریکا در نامه‌ای به تیم انتقال اوباما بطور واضح خواستار بازدید کامل از آژانس به دلیل فساد ریشه‌ای سیستماتیک در بالاترین سطوح شدند.
آنها نوشته بودند:
"درحال حاضر جوی بر سازمان غذا و دارو امریکا حاکم است که در آن کارکنان صادق از کارکنان غیرصادق می‌ترسند ولاغیر. متأسفانه دیگر آن جوی که در آن کارکنان صدیق به صداقت متعهد بودند بر سازمان غذا و دارو امریکا حاکم نیست؛ این در حالیست که رسالت این سازمان در گرو فضایی عاری از ترس از انتقام می‌باشد. نیازهای مبرم آمریکا در سازمان غذاو دارو تغییر می‌کند، چراکه این سازمان اساساً در هم شکسته است و نمی‌تواند رسالت خود را به انجام برساند. بازسازی یک سازمان غذا و داروی کارآمد با کارکرد صحیح نقش حیاتی در سلامت اقتصادی و جسمی این ملّت(امریکا) دارد. "
ماموگرام‌ها دیگر برای زنان زیر چهل سال توصیه نمی‌شوند
نیروی وظیفه پیشگیرانه آمریکا در سال 2009 توصیه‌های خود را پیرامون ماموگرام‌ها مورد بازنگری قرار داد و اظهار کرد زنان زیر چهل سال نباید بطور مداوم برای تشخیص سرطان پستان تحت ماموگرام‌ها قرار بگیرند. بلکه زنان باید بعد از 50 سالگی تحت ماموگرافی قرار بگیرند آنهم یک سال در میان نه هر سال. نیروی وظیفه کانادا نوامبر سال 2011 اقامه دعوی کرد.
بااینکه بسیاری از سازمان‌های سرطان از این بخشنامه خشمگین و از آن سر باز زدند اما باید اذعان کرد که مهمترین علت این تغییر دستورالعمل‌ها خطرات و کاستی‌های مستند غربالگری ماموگرافی بوده است. بطور کلی شواهد قانع کننده‌ای مبنی بر اینکه ماموگرافی آنطورها هم که می‌گویند نیست و سازمان غذا و دارو به وظیفه خود در قبال حفظ سلامت مردم عمل نمی‌کند موجود هستند. این سازمان درگیر صنعت و از میان برداشتن حد و مرزهای قانونی به منظور حفظ یک مدل تجاری پرسود است. باتوجه به اینکه راه‌های دیگری نیز برای ریشه‌کن کردن سرطان وجود دارند، این یک تراژدی است.
انواع استراتژی‌های درمان و پیشگیری وجود دارند که کارآمدتر و ایمن تر از استراتژی‌های سنتی نظیر ماموگرام ها و مدل برش و سوزاندن ضایعه بدخیم با اشعه هستند.

منبع: دکتر مرکولا

 


 

1 - Male gynecomastia
2 - ماده‌ای غیر همرنگ (نقره ای یا سیاه) است، که برای پر کردن دندان از آن استفاده می‌شود و مرکب از ۵۰ درصد جیوه ۳۴.۵ درصد نقره، ۹% قلع، ۶% مس و ۰.۵% روی است.

 


نظرات کاربران