۱۵:۴۶ - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیو کالا ( خبرنامه ارگانیک )

خبر ها  

تماس با ما  

صفحه اصلی / محتوای خبر /

روغن ذرت

تاریخ درج خبر : ۱۳۹۵/۰۱/۲۶

روغن ذرت: یک نکته مهم درباره این روغن نباتی
پختن مواد غذایی با خطر آسیب های ناشی از حرارت همراه است. از اینرو روغنی که برای پخت و پز استفاده می کنید باید دربرابر تغییرات شیمیایی ناشی از حرارت در دماهای بالا مقاوم باشد. روغن های نباتی حلقه‌های اشباع نشده1 ، از جمله ذرت، کانولا، و سویا کلسترول اکسیده شده تولید میکنند و بدین ترتیب سلامت شما را به خطر می اندازند. خوب است درباره مشکلات مصرف روغن ذرت برای پخت و پز و اینکه این روغن برای چه مصارفی مناسب است بیشتر بدانید.

روغن ذرت - Corn Oil - خبرنامه بیوکالا  - www.biokala.ir
روغن ذرت چیست؟
روغن ذرت از گیاهک تخم2 ذرت گرفته می شود و مصرف عمده آن برای پخت و پز و همچنین از ترکیبات اصلی مارگارین و سایر موادغذایی فرآوری شده می‌باشد.
روغن ذرت در تولید بیودیزل (سوخت زیستی) نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از 2012 تا 2014 مصرف روغن ذرت غیرخوراکی در تولید بیودیزل به طرز چشم‌گیری افزایش یافته است. این روغن دارای مصارف صنعتی دیگری نیز می باشد.
در کل روغن ذرت از دیگر روغن های نباتی ارزانتر است و عامل مهمی که در این زمینه باید به آن توجه داشت مبلغ یارانه حیرت آوری است که دولت آمریکا به ذرت اختصاص می دهد. ذرت به‌عنوان محصولی که در آمریکا بالاترین یارانه را به خود اختصاص داده است از 1995 تا 2010 بالغ بر 77 بیلیون دلار یارانه از دولت دریافت کرده‌است. بنابراین جای تعجب نیست که موادغذایی ناسالم نظیر موادر حاوی روغن ذرت و شربت ذرت با فروکتوزبالا به راحتی ارزانتر از از نمونه های سالم آن فروخته می‌شوند.
تنها دلیل اینکه روغن ذرت و سایر روغن های نباتی برای پخت و پز مناسب نیستند کلسترول اکسیده‌ای که تولید می‌کنند (و خطر بیماری های قلبی عروقی را به طور معناداری افزایش می دهند) نیست بلکه مقادیر بالای چربی امگا 6 آن است که نسبت امگا 3 و امگا 6 را در بدن از حد تعادل خارج می سازند. نسبت امگا 6 به امگا 3 روغن ذرت 49:1 گزارش شده است که با نسبت تعادل 1:1 فاصله بسیاری دارد. رژیم غذایی استاندارد آمریکایی در حال حاضر حاوی امگا 6 بالایی است، و این عدم تعادل جدی نسبت امگا 6 خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های حاد شونده و تحلیل برنده را افزایش می‌دهد.
موارد استعمال روغن ذرت
علاوه بر مصارف تقریباً نامناسب برای پخت و پز، روغن ذرت دارای مصارف صنعتی بسیاری از قبیل تولید صابون، مرهم، جوهر، رنگ، منسوجات و حشره کش ها نیز می باشد. گاهی نیز به‌عنوان حامل در محصولات دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
روغن ذرت برای مراقبت‌های مو نیز استعمال می‌شود. روغن ذرت حاوی 54 درصد چربی های امگا 6 و 28درصد چربی‌های امگا 9 می‌باشد که موجب محکم‌تر شدن موها و جلوگیری از خشکی آن‌ها می‌شود. سایرخواص آن عبارتند از: مرطوب کننده فولیکول‌های مو، تغذیه پوست سر، جلوگیری از خشکی و ریزش مو، تحریک رشد مو، و جلوگیری از آسیب‌‌های خارجی مو.
موارد استعمال گوناگون روغن ذرت در منزل عبارتند از:
1. براق کردن سینک: روغن ذرت را با پارچهای نرم روی سینک بکشید.
2. تمیز کردن سطح چوبی که کاغذ به آن چسبیده است: روغن را روی سطحی که کاغذ به آن چسبیده است بکشید و بگذارید چند دقیقه روی سطح بماند طوری که کاغذ نرم شده و کنده شود.
3. نرم کردن میت بیسبال: روغن ذرت را کف میت بمالید، میت را دور توپ بپیچید و با یک کش پلاستیکی آنرا ببندید. میت را در مدت شب وسط تشک خود بگذارید.
4. پاک کردن لکه های مبلمان چوبی: روغن ذرت را روی پارچه‌ای نرم بریزید، و آن را روی خاکستر سیگار قرار دهید و به لکه‌های سفیدرنگ روی مبل بمالید تا پاک شود.
5. به‌عنوان روکش پاروی برف: روغن را روی پاروی برف بمالید تا برف به آن نچسبد.
ترکیبات روغن ذرت
روغن ذرت حاوی 12.7 درصد چربی مونو اشباع نشده، 58.7 چربی پلی اشباع نشده، و 24.2 درصد چربی اشباع شده میباشد.
نکته مهمی که باید درباره روغن ذرت بدانید این است که بالغ بر 90 درصد ذرتها و سویاها که از رایجترین موادغذایی هستند از لحاظ ژنتیکی دستکاری میشوند (در ایالات متحده امریکا).
نتایج یکی از مطالعات حاکی از سمی بودن سه گونه ذرت دستکاری ژنتیکی شده می‌باشد که در شرکت زیست فناوری مونسانتو تولید می‌شود و این‌که این گونه‌ها برای مصارف تجاری مناسب و سالم نیستند. نشان داده شده است که این سه گونه ذرت در عملکرد کلیه و کبد، که از ارگانهای اصلی واکنش دنده به مسمومیت غذایی و شیمیایی هستند، اختلال ایجاد می‌کنند.
دراینجا به خواص ذاتی ذرت میپردازیم که نسبت به سایرغلات نظیر گندم و برنج حاوی قند بیشتر ولی کالری کمتری است. ذرت سرشار از فلاونوئید و لوتئین است، که از محافظت غشاهای مخاطی سالم پوست و چشم محافظت میکنند. ذرت همچنین منبع غنی ویتامین A ، تیامین و ویتامین B به شمار میرود.
پروفایل تغذیهای ذرت در سایت StyleCraze.com ارائه شده است. طبق این پروفایل، با اینکه ذرت حاوی مقادیر مواد مغذی زیادی نیست اما منبعی غنی از آب و فیبر به شمار می رود.
امروزه این نکته بسیار حائز اهمیت است که قبل از مصرف ذرت از ارگانیک بودن یا مهندسی ژنتیکی شدن آن اطمینان حاصل کنید. اگر متوجه شدید که کشاورزانی که در بازار یا کنار جاده ذرت می‌فروشند، از آفت‌کش یا سایر مواد شیمیایی استفاده کرده‌اند، لذا از آن‌ها ذرت نخرید.
طرز تهیه روغن ذرت
تقریبا همه روغن های ذرتی که این روزها دربازار موجود هستند ابتدا اکسپلر3 پرس شده و سپس بااستفاده از حلّال هگزان یا دی متیل پنتان (ایزوهگزان) استخراج میشوند. پس از تبخیر حلّال از روغن ذرت، حلّال بازیابی شده و مجدداً مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از استخراج، روغن از طریق دگامینگ4 و (یا) تیمار قلیایی با حذف فسفاتیدها تصفیه میشود. به‌علاوه، تیمار قلیایی اسیدهای چرب آزاد را را خنثی کرده و رنگ روغن را سفید می‌کند. مرحله پایانی تصفیه شامل حذف موم و خنک‌سازی روغن با تقطیر بخار می‌شود.
تولیدکنندگانی هستند که در زمینه تولید، روغن ذرت 100 درصد پرس اکسپلر شده و تصفیه نشده تخصص دارند. این محصول گرانتر است چون بازده و سهم بازار کمتری نسبت به محصول ترکیب اکسپلر و حلّال دارد .
روغن ذرت چگونه عمل می کند؟
روغن ذرت زیاد برای پخت و پز تبلیغ می‌شود، امّا من بخاطر اکسیداسیون و مسائل دیگر آن را برای پخت و پز توصیه نمی‌کنم.
بااین حال موارد استعمال عملی بسیاری از قبیل نرم کننده پوست، ماساژ روغن داغ، و روغن حامل در آروماتراپی دارد. یک قاشق غذاخوری روغن ذرت را با دو قطره روغن درخت چای مخلوط کرده و به مدت 15 دقیقه روی موهای خود بمالید و سپس با شامپو بشویید. بدین ترتیب از خواص درمانی و مرطوب‌کنندگی این روغن اساسی بهره‌مند خواهید شد.
آیا روغن ذرت خطری ندارد؟
روغن ذرت و سایر روغن‌های نباتی پلی اشباع نشده برای پخت و پز سالم با سوء استفاده از نام چربی‌های اشباع که نه تنها موجب بیماری‌های قلبی نمی‌شوند بلکه از افزودنی‌های سالم غذایی به شمار می‌روند به بازار عرضه می‌شوند. گذشته از خطرات روغن اکسیده که دربخش اول مقاله به آن پرداختم، روغن ذرت و سایر روغن های نباتی با مشکلات دیگری نیز همراه هستند که عبارتند از:
1. اکثر روغن‌های نباتی در آمریکا از محصولات ژنتیکی دستکاری شده حاوی مواد سمی مانند گلیفوسیت و سم BT یافت شده در ذرت و سویا تولید می‌شوند.
2. روغن‌های نباتی به شدت فراوری می‌شوند و این پیامدهای مضری برای سلامت دارد.
اگر میخواهید از خواص ذرت بهره مند شوید خود ذرت را مصرف کنید، چون بخاطر ویتامین A ، زانتین و سطوح بالای فیبری که دارد دارای خواص مفیدی است.
هرچند باید میزان مصرف خود را محدود کنید چون ذرت نسبت به سایر گیاهان قند بیشتری دارد.
عوارض جانبی روغن ذرت
برخی از بدترین موادغذایی که شما مصرف می‌کنید، با روغن‌های گیاهی پلی اشباع نشده نظیر روغن ذرت پخته شده‌اند. ورود کلسترول اکسیده به بدن مسئله مهمی است و کلسترول خوب را به کلسترول بد تبدیل می‌کند که مستقیماً به بیماری های عروقی منجر می شود. روغنهای هیدروژنه سرطان پستان و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهند.
باز هم توصیه می‌کنم اگر به دنبال روغنی هستید که کمتر در برابر حرارت آسیب می‌بیند از روغن نارگیل استفاده کنید.

منبع: دکتر مرکولا


Polyunsaturated Vegetable Oils - 1
Germ - 2
Expeller-pressed - 3: یک روش مکانیکی برای استخراج روغن از دانه‌های روغنی است.
4 – دگامینگ (Degumming) اولین مرحله در فرآیند پالایش می‌باشد. این مرحله برای جداسازی صمغ، فسفولیپید، پروتئین‌ها و سایر مواد حل‌نشدنی در روغن زمانی که هیدراته می‌شود است.

 

 


نظرات کاربران