۱۵:۴۲ - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیو کالا ( خبرنامه ارگانیک )

خبر ها  

تماس با ما  

اخبار مرتبط

ماسک‌هایی برای درمان آفتاب سوختگی احتمال نجات بیماران با پوست رنگی که به سرطان پوست دچار شده‌اند کم می‌باشد کدام ضد آفتاب برای ما مناسب‌تر است؟ وجود پارابن در بافت های چهل زن مبتلا به سرطان پستان نكات مهم برای انتخاب خميردندان مناسب از خشکی پوست در زمستان رنج می برید؟ در اینجا ما شما را راهنمایی می‌کنیم پارابن‌های سمی نهفته در محصولات حمام 7 چیزی که هرگز نباید در سینما به آنها دست بزنید! ارتباط کمبود ویتامین D با ناتوانی جنسی گیاه دارچین تقویت کننده قوای جنسی است نقش تغذیه در افسردگی درمان کبد چرب را با این 8 خوردنی سریعتر کنید! برای مقابله با عوارض آلودگی هوا چه بخوریم؟ مواد غذایی ارگانیک واقعا سالم تر هستند! تصفیه هوا با گیاهان خانگی چرا باید از محصولات ارگانیک استفاده کرد؟ غذاهایی که هوش کودکتان را تقویت می‌کنند هشدار در مورد خوردن سیر چینیِ شیمیایی 9 ماده غذایی برای درخشندگی پوست بهینه‌سازی سطوح ویتامین D از سرطان، بیماری قلبی و غیره می‌تواند پیشگیری کند. هفت نشانه‌ی کمبود ویتامین D 8  محصول سمی که نباید به خانه بیاورید + جایگزین های طبیعی

صفحه اصلی / محتوای خبر /

یون‌های منفی و مثبت چگونه روی سلامت ما تاثیر می‌گذارند؟

تاریخ درج خبر : ۱۳۹۶/۰۶/۰۹

یون‌های مثبت و منفی به این معناست که اگر تعداد الکترون‌های یک اتم یا مولکول (گروهی از اتم‌ها) کمتر از الکترون‌های طبیعی آن شود، آن مولکول یا اتم حامل بار مثبت است، و اگر تعداد الکترون های منفی آن ها بیشتر باشد، دارای بار منفی هستند.

به گزارش organic Lifestyle یون‌های باردار شده‌ی مثبت اثر مثبتی بر سلامت جسمی و روانی ما ندارند و ایجاد آلرژی ، عفونت، بی حالی، افسردگی، اضطراب، خودکشی، و غیره می‌کنند.

یون‌های باردار شده‌ی منفی اثر مثبتی بر سلامت ما دارند: خلق و خوی ما را با بالا بردن سطح سروتونین بهبود می‌بخشند، فشار خون را ثابت نگه می‌دارند، حالت قلیایی بدن را افزایش می‌دهند، استخوان‌ها و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند، موجب تسریع بهبود فیزیکی بدن می‌شوند، هوا را پاک و تمیز می‌کنند و غیره.

بدیهی است که افزایش قرارگرفتن در معرض یون‌های منفی به نفع ماست. اما چگونه؟

وقت بیشتری را در بیرون سپری کنید. یون‌های باردارشده‌‌ی منفی در طبیعت فراوان هستند و با بالاترین غلظت در نزدیکی آب‌های روان و جنگل‌های قدیمی یافت می‌شوند. آیا تا به حال متوجه شده‌اید که وقتی در نزدیکی یک آبشار نشسته‌اید و یا در ساحل قدم می‌زنید چه حسی دارید؟ یا وقتی در یک جنگل ایستاده و یا در یک باغ سرسبز قدم می‌زنید؟ وقتی در آن هوای پاک و تازه نفس می‌کشید احساس انرژی، آرامش، و سرزندگی، و تحرک می‌کنید.

یون‌های باردارشده‌ی مثبت در محیط‌های بسته تجمع می‌کنند. میدان‌های الکترومغناطیسی، لامپ‌های فلورسنت، فرش، فلزات، پلاستیک، و آلودگی هوا همه تعداد یونهای مثبت در محیط را افزایش می‌دهند. اولین راه دفاع این است که پنجره ها را باز کنید که هوای تازه به داخل بیاید. راه بعدی این است که لامپ های فلورسنت را کنار بگذارید.

گرچه بسیاری از ما نمی‌خواهیم لوازم  الکتریکی مدرن را کنار بگذاریم، اما می‌توانیم میزان قرار گرفتن در معرض آن‌ها را با خاموش کردن لوازم الکترونیکی در طول شب که از آنها استفاده نمی‌کنیم محدود کنیم.

لوازم فوری را خاموش کنید. اگر کشیدن آنها از پریز و دوباره آنها را به پریز زدن برایتان سخت است چرا آن‌ها را به محافظ وصل نمی‌کنید که فقط مجبور باشید دکمه محافظ را بزنید؟

در بیرون از خانه تلفن همراه استفاده‌ی زیادی دارد اما بسیاری از ما از خطوط تلفن ثابت دور شده‌ایم  و منحصرا از تلفن همراه استفاده می‌کنیم. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده وقت زیادی را پای تلفن می‌گذرانید، مزایای تلفن ثابت را درنظر داشته باشید. شواهد بسیاری مبنی بر ارتباط سرطان مغز با استفاده‌ی گسترده از تلفن همراه، به ویژه هنگامی که از سال‌های نوجوانی آغاز شده است موجود می ‌اشند.

 علاوه بر متوقف کردن برخی از آلودگی‌های الکترونیکی از منبع آن‌ها، می‌توانید به طرق مختلفی تولید یون‌های منفی را درمنزل افزایش دهید. چگونه؟ پنجره‌ها را باز کنید، یک تشک طبیعی بخرید، یک آبشار داخلی راه اندازی کنید، از لامپ نمک (مانند چراغ‌خواب با پوشش سنگ‌نمک) استفاده کنید، یا یک ژنراتور یون منفی را امتحان کنید. ما همه ی این گزینه ها را به شما توصیه می‌کنیم. افزایش میزان قرار گرفتن در معرض یون‌های منفی و اتصال به زمین بطور روزانه برای بدن بسیار مفید است. 

 

منبع: مجله‌ی Organic Lifestyle ترجمه‌شده در واحد ترجمه‌ی بیوکالا


نظرات کاربران